Závesné svietidlá do kuchyne

Závesné svietidlá sú väčšinou hlavným osvetlením v domácnosti. Určite všetci vieme, že osvetlenie má nezanedbateľný vplyv na celkovú atmosféru miestnosti a tým pádom aj na našu náladu. Dvojnásobne to platí pri kuchyniach, ktoré sú srdce každého domu či bytu. Preto si treba výber toho najvhodnejšieho závesného svietidla pre vašu kuchyňu poriadne premyslieť. Závesné svietidlá Vám ponúka značka iKuchyne.

Závesné svietidlá a ich význam

Pre človeka je samozrejme najpodstatnejšie denné svetlo, jeho nedostatok má na nás významné psychologické a fyziologické dopady. Intenzita slnečného žiarenia priamo vplýva na produkciu hormónu šťastia – Xerotonínu a takisto ovplyvňuje biorytmus organizmu. Nedostatok priameho slnečného žiarenia sa môže prejavovať zníženou produkciou niektorých hormónov, poruchami spánku, sústredenia až depresiami.

Samozrejme práca pri slabom alebo nevhodnom osvetlení má veľmi negatívny vplyv na naše oči, môže viesť k zhoršeniu zraku a bolestiam hlavy. Plus zlé osvetlenie v kuchyni môže spôsobiť zranenia pri práci s ostrými predmetmi.

Kam závesné svietidlo umiestniť ?

Závesné svietidlá – stropné lampy za akciové ceny

Aj tu je dobre mať na zreteli pár základných pravidiel. V prvom rade treba vzať do úvahy priestor, ktorý nám naša kuchyňa poskytuje. Pokiaľ nie je práve veľkorysý určite nie je vhodné doňho umiestniť dizajnový luster, na druhej strane do veľkej kuchyne v rodinnom dome si môžeme dovoliť zasadiť honosnejší kúsok. závesné svietidlá do kuchyneTreba dávať pozor, aby závesné svietidlo nezavadzalo pri pohybe alebo manipulácii s predmetmi.

Ideálne je začať osvetlením pracovnej dosky. Toto svetlo by malo byť najjasnejšie, pretože pri práci budete potrebovať najostrejší zrak. Svetelný zdroj treba umiestniť tak, aby ste si sama nevrhala tieň a aby medzi ním a vašou polohou nebol žiaden výrazný predmet.

Taktiež je viac ako žiaduce osvetliť jedálenský kuchynský stôl, prípadne barové. Tu môžeme použiť intímnejšie závesné svietidlá značky Potočan a nemusíme sa báť ani dlhých svietidiel, osvetlenie pár desiatok centimetrov nad stolom alebo barovým pultom vám nebude prekážať a vytvorí tu správnu intímnu atmosféru.

Akú žiarovku použiť ?

Na záver treba vyzdvihnúť použitie vhodného zdroja svetla. Zdravé osvetlenie je podobne slnečnému osvetleniu, čiže žiari prirodzenými farbami slnečného spektra. Takéto osvetlenie nám v miestnosti akou je kuchyňa zabezpečí tu správnu pracovnú atmosféru. Nad bar alebo jedálenský kút si môžeme dovoliť použiť teplé tlmené svetlo pri ktorom si najlepšie oddýchneme a vychutnáme pohodu s rodinou.

Kontakt
close slider


[recaptcha]