Stoličky

Stoličky sú súčasťou každého bytu, alebo domu. Keď sa povie nábytok každý si asi hneď predstaví stoličku. Kuchyňa iKuchyne, obývacia izba, detská izba, kancelária, balkón. Viete si predstaviť tieto miestnosti vášho bytu bez stoličiek ? Na stoličke človek presedí podstatnú časť dňa a preto netreba ich výber nechať na ľahkú váhu.

V iKuchyne je ponuka stoličiek skutočne široká. V nasledujúcom článku sa v krátkosti pozrieme na to najpodstatnejšie čo vás pri kúpe kvalitnej stoličky čaká.

Jedálenské stoličky

Pri výbere jedálenskeho sedenia treba brať zreteľ najmä na zladenie s jedálenským stolom a zvyškom interiéru. Do menších kuchýň respektíve obývačiek sa hodí skôr stolička ľahších, jednoduchších tvarov, do priestranných jedální si môžeme dovoliť masívny rustikálny štýl, napríklad aj s výrazným čalúnením. Vo všeobecnosti sa pre jedálenské stoličky preferujú čalúnenia z ľahko udržiavateľných materiálov alebo úplne bez čalúnenia. Keďže na jedálenských stoličkách nesedíme dlhé hodiny, podstatnejšie ako ich ergonomické vlastnosti je praktickosť a design.

Kancelárska stolička

Na stoličke v kancelárii trávime mimoriadne veľa času, nie nadarmo sa práci v kancelárii hovorí aj sedavé zamestnanie. Práve preto je výber vhodnej stoličky jedno z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré pri zariaďovaní kancelárie urobíme a bude mať veľký vplyv na náš zdravotný stav ako aj pracovnú efektivitu.

Pri výbere kancelárskej stoličky sa treba zamerať na jej tri hlavné časti – sedák, operadlo a opierky na ruky.  Sedák na stoličke by mal byť dostatočne pohodlný, nie príliš mäkký ani príliš tvrdý. stoličky do interiéruPri sedení na ňom by ste nemali cítiť žiadne nerovnosti ani asymetrie. Sedák a jeho spodná časť napájajúca sa sa nohu stoličky by mala byť vyrobená z kvalitného materiálu, inak už po krátkej dobe budete počuť pri každom pohyne nepríjemné vŕzganie.

Anatomické operadlo by malo byť tvarované tak, aby poskytovalo pevnú oporu vašej chrbtici. Zakrivenie operadla by malo odrážať prirodzený tvar vašej chrbtice. Niektoré stoličky prichádzajú aj s opierkou na bedrá, prípadne opierkou na záhlavie.

Lakťové opierky by mali byť výškovo nastaviteľné aby sa prispôsobili každému. Musia poskytovať oporu keď ju potrebujeme ale na druhej strane nezavadzať pri práci. Mali by byť potiahnuté kvalitným materiálom, pretože práve táto časť je spolu so sedacou časťou najviac namáhaná.

Kontakt
close slider


[recaptcha]