Stojanové svietidlá pre tú pravú večernú pohodu

Stojanové svietidlá môžu byť aj elegantným doplnkom do domácnosti. Aj u vás sa predstava pohodovo stráveného večera spája s pohodlným kreslom a dobrou knižkou čítanou v intímnom osvetlení stojanovej lampy ? Osvetlenie má tu zázračnú moc pracovať s atmosférou a my ju môžme využiť pri zariaďovaní interiéru v náš prospech.

Ktoré stojanové svietidlá sú tie pravé?

Výber svietidla treba podriadiť dvom veciam – interiéru, ktorým je nás byť zariadený a účelu na aký chceme svietidlo využívať. Potrebujeme silný zdroj priameho svetla alebo hľadáme skôr dekoratívny kúsok do obývačky ? Chceme si po večeroch čítať alebo potrebujeme osvetliť kanceláriu ? V eshope iKuchyne nájdeme vhodný kúsok pre všetky varianty.stojanové svietidlá do domácnosti

Zo svojej stojanovej lampy môžeme urobiť dominantný prvok obývacej izby, stačí sa nebáť a popustiť uzdu svojej fantázii. Neschovávajte svietidlo do rohu miestnosti, doprajte mu trochu obdivu v strede obývačky, hodia sa k nemu konferenčné stolíky! Viac o konferenčných stolíkoch nájdete na tejto adrese.

Kvalitné stojanové svietidlá sú dostupné v naozaj širokej škále prevedení – hodila by sa vám do bytu skôr minimalistická lampa s oceľovou nohou a tienidlom v tvare kužeľa ? Alebo stojanová lampa, ktorá má drevenný stojan imitujúci strom a veľké kruhové tienidlo ?

Akú svietivosť potrebujem?

Ak chceme osvetliť obývačku je dobre zvážiť moderné stojanové svietidlá s väčším priemerom. Pre obývačku o rozmere 4×5 metrov by nemal byť priemer svietidla menší ako 80cm.  Doporučovaná intenzita osvetlenia pre obytné miestnosti je okolo 200lm (lúmenov) na m2 . Treba ale brať do úvahy, že stojanové svietidlo pravdepodobne nebude jediným svetelným zdrojom a výsledná svietivosť je súčtom všetkých zdrojov v miestnosti.  Pre ilustráciu, bežná žiarivka s výkonom 92W má svietivosť 4140lm, stále populárnejšia LED žiarovka s výkonom 52W dokáže vyžiariť až 4220lm.

Na čo si dať pri výbere pozor ?

Na záver uvádzame najčastejšie chyby, ktorých sa ľudia pri kúpe svietidla dopúšťajú.

  • Výkon svietidla je nedostatočný alebo tienidlo nevhodné natočené
  • Nesprávne zvolený typ tienidla vzhľadom na plánované použitie svietidla
  • Nevhodné rozmery stojanového svietidla – najčastejšie príliš malé
  • Zlé skombinovanie stojanového svietidlá a ostatných svetelných zdrojov, sústava vrhá tiene alebo nevytvára želanú atmosféru
Kontakt
close slider


[recaptcha]