Obrazy sú skvelým interiérovým doplnkom

Obrazy sú skvelým interiérovým doplnkom. Pri zariaďovaní miestnosti dávajú ľudia dôraz najmä na vhodne vybratý moderný kancelársky nábytok. Často ale nakoniec ostane pocit že dielo nie je úplne dokončené. Voľné steny nám ponúkajú výbornú možnosť ako celý interiér doladiť a skompletizovať zavesením vhodne zvoleného obrazu. Nemusí ísť pritom o umelecké dielo obrovskej hodnoty, úplne postačí vhodne farebne zvolený obrázok.

iKuchyne má skutočne pestrý výber obrazov v ktorom bez pochýb nájdete ten, ktorý vám zapadne a zároveň odráža vaše ja. Takže ako si vybrať ?

Obrazy vypovedajú o vašej osobnosti

Obraz má silu nielen dotvoriť interiér ale aj povedať veľa o jeho majiteľovi. obrazyPreto sa vám hlavne musí páčiť. Nezáleží na tom, či si vyberiete modernú abstraktnú kompozíciu, olejomaľbu krajinky alebo portrét známej osobnosti, vždy musíte mať z diela dobrý pocit. Budete to práve vy kto sa na obraz bude pozerať každý deň, tak jeho výber neunáhlite.

Obrazy na stenu, do kuchyne a do obývačky, široký výber a akciové ceny

Obraz nemá za cieľ byť dominantou interiéru, ale zato má veľkú silu jednotlivé prvky vo vašej miestnosti zjednotiť a pozdvihnúť ich úroveň. Môžete sa rozhodnúť položiť veľký obraz na prázdnu stenu alebo dokresliť interiér malými obrázkami. Čím väčší obraz si vyberieme, tým dominantnejší bude a tým viac ovplyvní pocit z interiéru ako celku. Pokiaľ chceme aby obraz skutočne vynikol môžeme použiť vhodne zvolené svietidlá.

Orámovanie obrazov

Môžeme sa rozhodnúť zavesiť obrazy napríklad do kuchyne bez rámovania alebo s ním. Pokiaľ máme v miestnosti obrazov viac je dobre aby ich rámovanie bolo rovnaké alebo podobné. Nezabúdajte, že ten istý obraz môže vyzerať úplne inak v tenkom hliníkovom ráme a v honosnom drevenom ráme v koloniálnom štýle. Rám obrazu je taktiež veľmi podstatný faktor, ktorý musíme zobrať do úvahy pri ladení obrazu do celkového interiéru keď v priestore prevládajú moderné prvky ako sklo a kov a rovnako by sme sa mali riadiť aj pri výbere rámu; a naopak v miestnosti zariadenej klasickým nábytkom s využitím veľkého množstva prírodných materiálov sa prikloníme skôr k drevu aj pri výbere orámovania.

Aká farebnosť je vhodná ?

Tento problém nemusíme riešiť pri bielych stenách – hodí sa nám na ne v podstate akákoľvek farebná kombinácia. Treba si ale dávať pozor keď máme steny farebné alebo s fototapetou, najmä ak ide o výrazne farby. Kontrast medzi farebnosťou obrazu a steny by nemal byť veľký, pretože to môže pôsobiť rušivo a agresívne. Pravidlom je, že ak máme miestnosť zariadenú v pastelových tónoch mal by s tým korešpondovať aj obraz. Taktiež, oranžový obraz na oranžovej stene nevynikne.

Kontakt
close slider


[recaptcha]