Jedálenské stoly

Jedálenské stoly sú bez preháňania srdcom domova, je to miesto kde sa celá rodina stretne pri nedeľnom obede, oáza pokoja počas inak hektických rán. Pokiaľ sa rozhodnete investovať do zariadenia domácnosti kúpa kvalitného jedálenského stola z iKuchyne je rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať. Viac nájdete na https://ikuchyne.sk/jedalenske-stoly/. Kým si začnete prezerať širokú ponuku jedálenských stolov poďme sa spoločne pozrieť na to čo treba zvážiť kým si vyberiete ten vás pravý.

Jedálenské stoly musia zjednocovať interiér

Kvôli svojej veľkosti a úlohe bude jedálenský stôl vždy jeden z najdominantnejších prvkov v priestore. jedálenské stolyNezáleží na tom či máte kuchyňu, jedálenskú časť a obývaciu izbu spojenú do jedného veľkého priestoru. Alebo je jedálenský kút súčasťou jednej z týchto dvoch miestností. Výber jedálenského stola je veľmi dôležitý pre celkový pocit z interiéru, do ktorého ho zasadíte.

Zlaté pravidlo hovorí, že jedálenský stôl musí korešpondovať s celkovým duchom miestnosti. Pokiaľ zariaďujeme moderne radšej siahnime po jedálenských stoloch z materiálov 21. storočia. K ním patria kov, sklo a nemusíte sa báť ani plastov. Dnes sú technológie výroby a obrábania plastov na tak vysokej úrovni, že aj jedálenský stôl s využitím plastových častí môže pôsobiť veľmi honosne a dôstojne.

Jedálenský stôl sa veľkosťou musí podriadiť rozmerom miestnosti

Veľkosť miestnosti je najurčujúcejším faktorom, ktorý musíme zobrať do úvahy pri výbere toho pravého jedálenského stola pre našu domácnosť. Veľkosť jedálenského kúta limituje samozrejme veľkosť jedálenského stola, ale môže nám vyslovene ponúknuť aj najvhodnejší tvar. Viac nájdete na https://potocan.sk/jedalenske-stoly/.

V užších dlhých priestoroch alebo pokiaľ máme v rámci kuchyne jedáleň ako súčasť napríklad obývačky je vhodný obdĺžnikový tvar, pretože šetrí priestor. Ostré hrany obdĺžnikového jedálenského stola dobre korešpondujú s pôdorysom miestnosti a tým veľmi efektívne využívajú priestor. Pokiaľ si to môžeme dovoliť veľmi efektívne pôsobia okrúhle jedálenské stoly. Pri takomto stole sa aj ľahšie vytvorí zasadací poriadok pre špeciálne príležitosti, keďže žiadna pozícia za stolom nie je dominantná.  Netreba zabudnúť aj na širokú ponuku veľmi praktických rozkladacích jedálenských stolov. Tie dokážeme razom premeniť z nenápadného stolíka na priestor vhodný pre pohostenie celej širokej rodiny.

Kontakt
close slider


[recaptcha]