Deliace steny a paravány

Paravány, alebo deliace steny iKuchyne sú veľmi efektívnou pomôckou pri zariaďovaní bytu. Často sa stáva, že potrebujeme miestnosť predeliť na viac funkčných jednotiek, napríklad vyhradiť časť obývacej izby na pracovnú alebo zabezpečiť intímnejšiu atmosféru v jedálenskom kúte. Stavebné zásahy sú komplikované, finančne a časovo náročné a veľmi ťažko vratné a práve toto sú situácie, v ktorých sa paraván stáva neoceniteľným pomocníkom. V ponuke eshopu iKuchyne je dokonca veľmi zaujímavý paraván, ktorý od dizajnérov dostal do vienka pridanú hodnotu – je vyskladaný z fotorámikov !

Deliace steny a ich história

Deliace steny – paravany do bytu, široký výber za skvelé ceny

Paravány ľudstvo využíva už skutočne dlho, ich vznik sa datuje približne niekedy do 3.ho storočia kedy slúžili majetnejším Číňanom. Z Číny sa rozšírili do zvyšku sveta a v stredoveku boli neodmysliteľnou súčasťou každého hradu či zámku. V súčasnej dobe naberajú paravány raketovo na popularite. Na rozdiel od paravánov minulosti sú tie dnešné veľmi ľahké, ich nosné tyče bývajú z plastových materiálov, hlinníka alebo dreva.

Paraván a jeho využitie v modernom interiéri

Paravány sa svojou funkčnosťou a dizajnovou variabilitou hodia do naozaj každého priestoru. deliace stenyAle pokiaľ potrebujete byť schopní rýchlo premeniť dispozíciu miestnosti alebo je priestor s ktorým pracujete malý – práve toto sú situácie v ktorých paraván zažiari.

V kancelárii je paraván naozaj neoceniteľnou súčasťou interiéru. Môžme s ním veľmi ľahko a efektívne oddeliť jednotlivé stoly a navodiť tak pocit súkromia. Taktiež rozdelia priestor na zóny v rámci ktorých bude nižšia hlučnosť čo môže priamo zvýšiť efektivitu práce.

Paraván v malom byte alebo dokonca garzónke ? Dar z nebies ! Umožní vám oddeliť spaciu časť od dennej, pracovnú od zvyšku interiéru.

Deliaca stena ako dizajnový doplnok

Deliace steny a paravány, predeľovacie steny za akciové ceny

Keďže paraván, alebo deliaca stena je zložený z nosných tyčí a výplne – ponúka dizajnérom naozaj nepreberne veľa možnosti ako sa s ním vyhrať. Výplne sú najčastejšie riešené tkaninou, ale môžeme na trhu nájsť aj deliace steny s výplňou z kože alebo papiera. Tie lukratívnejšie kúsky sú drevené prípadne bambusové. Paraván zútulní každý interiér a odložený pri stene vytvára rovnaký efekt ako veľký obraz.

Kontakt
close slider


[recaptcha]